1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çorum, Emıtt'te Tarihi Güzellikleri İle Tatilcileri Çekiyor

Çorum, Emıtt'te Tarihi Güzellikleri İle Tatilcileri Çekiyor

Çorum, Emıttte Tarihi Güzellikleri İle Tatilcileri Çekiyor
A+A-

Çorum, leblebisinin yanı sıra tarihi güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) açılan stant ile Çorum'un tarihi güzellikleri tatilcilere tanıtıl

Çorum, leblebisinin yanı sıra tarihi güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) açılan stant ile Çorum'un tarihi güzellikleri tatilcilere tanıtılıyor.
Medeniyetin başkenti olarak tanınan Çorum, kültür varlıkları ile dikkat çekiyor. Büyüklüğü bakımından fuarın en ilgi çeken stantları arasında yer alan Çorum, tatilcilerin beğenisini topluyor.
Çorum'un medeniyetin başkenti olduğunu belirten Mavi Ocak Otel Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mavi, "Şehrimiz 7 bin 500 yıllık tarihe sahip. Görmeye değer, kültür varlıkları bakımından zengin bir yer. Yerli ve yabancı turistleri bekliyoruz. Çorum'un leblebisi meşhur ama turizm olarak da çok eski. Leblebi olarak 1 numarayız" dedi.
Stantta yer alan leblebi kavurma makinesi ise ilgi çekiyor. Tüm salonu kaplayan leblebi kokusunu, ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Standa gelen herkese leblebi ikram ediliyor.
(RFK-RFK-ET-Y)

24.01.2013 17:25:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT