1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çorum Barosu Avukata Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınadı

Çorum Barosu Avukata Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınadı

Çorum Barosu Avukata Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınadı
A+A-

Çorum Barosu, Avukat Mahmut Hikmet Keleş'in ofisinde takip ettiği bir dava nedeniyle silahlı saldırıya uğrayarak yaralanmasıyla ilgili bir basın açıklaması düzenlendi. Çorum Barosu avukatları Adalat S

Çorum Barosu, Avukat Mahmut Hikmet Keleş'in ofisinde takip ettiği bir dava nedeniyle silahlı saldırıya uğrayarak yaralanmasıyla ilgili bir basın açıklaması düzenlendi. Çorum Barosu avukatları Adalat Sarayı önünde yaptıkları açıklamada, "Bu saldırılar bizi yıldırmayacak" dedi.
Baro Başkanı Halil İbrahim Özyılmaz Avukat Mahmut Hikmet Keleş'e yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Bizler bu eylemi savunma mesleğine yapılan bir saldırı olarak görüyoruz. Avukat camiasına yapılan bir saldırı olarak görüyoruz. Çorum Barosuna yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz. Bu eylemin içinde olanlar şunu çok iyi bilmelidir ki kendilerinin de avukata ihtiyaç duyacakları bir gün mutlaka olacaktır" dedi.
Özyılmaz, olayın failinin en kısa zamanda yakalanarak cezalandırılmasını isteyerek, "Bu konuda adalete olan güvenimiz tamdır" diye konuştu. Özyılmaz Avukat Mahmut Hikmet Keleş'de acil şifalar dilediklerini söyledi.
Çorum'da dün meydana gelen olayda Çorum Barosu'na kayıtlı avukat Mahmut Hikmet Keleş, ofisine gelen bir kişi tarafından tabancayla ayağından vurularak yaralanmıştı.
Mahmut Hikmet Keleş, acı içerisinde yerde kalırken masasının çekmecesinde bulunan ruhsatlı tabancasını çıkararak kendisine kurşun yağdıran saldırgana ateş etmişti. Polis avukat Keleş'e saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.
(MMY-BÖ-AŞ-Y)

06.12.2012 13:08:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT