1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çorlu Tmo'dan Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası

Çorlu Tmo'dan Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası

Çorlu Tmodan Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası
A+A-

Çorlu Toprak Mahsulleri Ofisi (Çorlu TMO) Müdürü Hakkı Ağzıbüyük'ün başkanlık ettiği Çorlu TMO heyeti Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Güleroğlu'nu makamında ziy

Çorlu Toprak Mahsulleri Ofisi (Çorlu TMO) Müdürü Hakkı Ağzıbüyük'ün başkanlık ettiği Çorlu TMO heyeti Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Güleroğlu'nu makamında ziyaret etti. TMO heyeti TSO başkanından ekmek israfı ile ilgili olarak başlatılan kampanyaya destek vermesini istedi.
TMO Çorlu Müdürü Hakkı Ağzıbüyük, Çorlu TMO çalışanları Esin Çavuş, Kazım Mızrak ve Abdurrahim Aydın'dan oluşan TMO heyeti Çorlu TSO Başkanı İsmail Güleroğlu'nu makamında ziyaret etti.
Ekmek israfının önüne geçmek maksadıyla başlatılan ve TMO'lar tarafından yürütülen kampanya ile ilgili olarak bilgiler veren Çorlu TMO Müdürü Hakkı Ağzıbüyük Çorlu TSO Başkanı Güleroğlu'ndan kampanyaya destek vermelerini istedi. Ağzıbüyük: "Kampanya kapsamında ekmek tüketiminin ve buna bağlı olarak da israfının yoğun olduğu yerler olan fabrikalar, askeri birlikler,okul kantinleri, öğrenci yemekhaneleri gibi yerlerde kampanya afişlerinin yer almasını ve buralarda oluşan ekmek israfının mümkün mertebe azaltılması için çalışmalar yapmak istiyoruz. Ancak kampanya kapsamında yapılacak olan masraflarında ekmek israfı gibi israf olmasını istemiyoruz. Bu noktada sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Afişler ve broşürler yerine ulaşsın, kampanya amacına varsın biz bunu istiyoruz" dedi.
Çorlu TSO Başkanı İsmail Güleroğlu da Türkiye'nin önemli konularından birinin israf olduğunu belirterek: "Bu sadece ekmek konusunda değil. Hemen her konuda böyle.Ülke olarak enerji konusunda büyük alımlar yapıyoruz. Enerjimizi de boşa israf etmesek bu alımları azaltabiliriz" dedi.
Ekmekte israf konusunun önüne geçilmesinin de zamanla olabileceğini belirten Güleroğlu: "İnsanlar bazı yerlerde açlıkla mücadele ediyor. Açlık sorunun aşmaya çalışıyor. Bazı yerlerde ise maalesef israflar oluşuyor. İsraf konusuna milli servet açısından da bakılmalı. Orada israf edilen ekmek veya enerji kaynakları değil israf edilen milli servetimiz" diye konuştu.
Çorlu TMO'nuın kampanya destek konusundaki çağrısına yönetim kurulu toplantısının ardından net olarak yanıt verebileceklerini belirten İsmail Güleroğlu: "Çorlu TSO olarak gerek yerel manada gerekse toplumu ilgilendiren konularda üzerimize düşen vazifeleri yerine getirme gayreti içerisinde oluyoruz. Bu kampanya konusunda da sizlere destek olmaya çalışacağız. Bu konuda oda olarak neler yapabileceğimizi yönetim kurulu toplantısının ardından sizlerle ve kamuoyuyla paylaşabiliriz" şeklinde konuştu.
(SŞ )

06.02.2013 19:54:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT