1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çorlu Şifa Trakyagücü 3. Lig B Grubunda Yer Aldı
Çorlu Şifa Trakyagücü 3. Lig B Grubunda Yer Aldı

Çorlu Şifa Trakyagücü 3. Lig B Grubunda Yer Aldı

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) 10. Grupta yer alan ve 12 maç sonunda elde ettiği 7 galibiyetle puan cetvelinin 3. sırada yer bularak Türkiye Basketbol 3. Ligi'ne (TB3L) katılma hakkı elde ede

A+A-
Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) 10. Grupta yer alan ve 12 maç sonunda elde ettiği 7 galibiyetle puan cetvelinin 3. sırada yer bularak Türkiye Basketbol 3. Ligi'ne (TB3L) katılma hakkı elde eden Çorlu Şifa Trakyagücü'nün grubu, rakipleri ve maç programı belli oldu. Buna göre Çorlu temsilcisi Şifa Trakyagücü, Tunceli ekibi Dersimspor, Ankara ekibi Anadolu Basket, Konya temsilcisi Selçuklu Belediyespor ve İstanbul temsilcileri FMV Işık ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) takımları ile birlikte TB3L B grubunda yer aldı.
10 maçta 7 galibiyet 3 yenilgi ile 2. Grup 3.'sü olan Tunceli ekibi Dersimspor, 12 maçta 10 galibiyet 2 mağlubiyet ile 9. Grup 2. İstanbul temsilcisi FMV Işıkspor, 12 maçta 11 galibiyet 1 yenilgi ile 4. Grup 2.'si Ankara temsilcisi ASE Anadolu Basket, 12 maçta 11 galibiyet 1 mağlubiyet ile 6.grup 1.'si Konya temsilcisi Selçuklu Belediyespor ve 12 maçta 11 galibiyet 1 mağlubiyet ile 11. grup 1.'si İTÜ takımları ile B grubunda yer alan Çorlu Şifa Trakyagücü ilk maçını 9 Şubat 2013 Cumartesi günü saat 14:00'de İstanbul Caferağa Spor Salonunda İTÜ ile oynayacak.
3. Ligin ilk yarısında 5 maçın 3'ünü deplasmanda oynayacak olan Çorlu Şifa Trakyagücü 6 takımlı B grubunda ilk 4 takım arasında yer bulabilmesi halinde play-off turlarına katılma hakkı kazanacak.
Çorlu Şifa Trakyagücü EBBL 10. grupta mücadele vermiş, 12 maç sonunda 7 galibiyet ve 5 mağlubiyetle ikili averaj sonunda Trakya Ergene takımını geride bırakarak 3. sırada yer bulmuş ve 3. Lige yükselme başarısı göstermişti.
TB3L B Grubunda yer alan Çorlu Şifa Trakyagücü takımının ilk yarı maç programı şöyle oluştu:
9 Şubat 2013 Cumartesi 14:00 İstanbul Caferağa Spor Salonu:
İstanbul Teknik Üniversitesi Çorlu Şifa
17 Şubat 2013 Pazar 16:00 Çorlu Şifa Trakyagücü ASE Anadolu Basket
24 Şubat 2013 Pazar 15:00 Tunceli Merkez Spor Salonu
Dersimspor Çorlu Şifa Trakyagücü
3 Mart 2013 Pazar 16:00 Çorlu Şifa Trakyagücü Selçuklu Belediyesi
9 Mart 2013 Cumartesi 17:00 FMV Işık Okulları Ayazağa Kampusu Spor Salonu
FMV Işıkspor Çorlu Şifa Trakyagücü
TB3L'de oluşan gruplar ise şöyle
A Grubu: Elazığspor, Büyükçekmece, MGspor, Yeşilyurt, 68 Aksaray, Manisa Belediye
B Grubu: İTÜ, Selçuklu Belediyespor, Anadolu Basket, FMV Işıkspor, Dersimspor, Çorlu Şifa Trakyagücü,
C Grubu: Pamukkale Üniversitesi, Boluspor, Zilespor, Adanaspor, İstanbul Basketspor, Siirt Polisgücü,
D Grubu: Ankara DSİ Era, Batman Petrolspor, Şişli, Bağlar Belediyesi, Anadolu Üniversitesi, Çankırı Demirspor
E Grubu: Düzce Belediyespor, İstanbul DSİ, Ormanspor, Bilecik Belediyespor, TED, Yozgat Spurs,
F Grubu: Kepez Belediyesi, Samsun DSİ, Van Gençlik, Muğla Ormanspor, Yıldırımspor, Zirve Üniversitesi
(SŞ )

07.02.2013 11:42:13 TSI

HABERE YORUM KAT