1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çorlu Belediyesi Oda Orkestrasından Müzik Şöleni

Çorlu Belediyesi Oda Orkestrasından Müzik Şöleni

Çorlu Belediyesi Oda Orkestrasından Müzik Şöleni
A+A-

Çorlu Belediyesi Oda Orkestrası, Memduh Şevket Esendal Sahnesi'nde muhteşem bir konser verdi. Konseri izleyenler, kursiyerler ve kurs eğitmenlerinden oluşan orkestranın şölenini ayakta alkışladı. Ç

Çorlu Belediyesi Oda Orkestrası, Memduh Şevket Esendal Sahnesi'nde muhteşem bir konser verdi. Konseri izleyenler, kursiyerler ve kurs eğitmenlerinden oluşan orkestranın şölenini ayakta alkışladı.
Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki müzik kurslarının eğitmen ve öğrencilerinden oluşan 22 kişilik oda orkestrası Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi'nde düzenlenen gecede müzikseverlerle buluştu. Gitar ve kemanda Hakan Özel, bağlamada Onur Kasap, gitarda Ersan Kul ve kemanda Tuğçe Haşimoğlu yönetimindeki orkestra, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve pop müziğinin sevilen şarkılarını seslendirdi.
Konserde Memduh Şevket Esendal Sahnesi'nin tamamen dolduran müzikseverler, oda orkestrasının seslendirdiği şarkılara hem sözlü olarak, hem de alkışlarıyla eşlik ettiler. Konseri büyük bir dikkat ve beğeni izleyen konuklar orkestra üyelerini ayakta alkışladı.
Konserin sonunda Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Belediyesi Oda Orkestrasının eğitmenlerine çiçek takdim etti. Başkan Baysan konser sonunda yaptığı konuşmada, "Bize bu güzel geceyi yaşatan oda orkestramıza teşekkür ediyorum. Şu anda aramızda bizim kurslarımızdan yetişip güzel sanatlar liselerini kazanan, konservatuarda okuyan gençlerimiz var. Onları yetiştiren eğitmenleri tebrik ediyorum. Asıl tebrik edilmesi gerekenler ise onların aileleridir. Evlatlarını böylesine iyi bir şekilde yetiştirip ülkemize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum" dedi.
Çorlu Belediyesi Oda Orkestrasının konserini izleyenler arasında Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın yanı sıra Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri de yer aldı.
(SŞ )

19.02.2013 18:58:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT