1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çöpe Atılan Kimyasal Maddeler Patlamaya Neden Oldu

Çöpe Atılan Kimyasal Maddeler Patlamaya Neden Oldu

Çöpe Atılan Kimyasal Maddeler Patlamaya Neden Oldu
A+A-

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, çöp toplama aracının çöpleri topladığı sırada, okulda deneyde kullanılan ve çöpe atılan kimyasal maddeler nedeniyle yüksek sesli patlama yaşandı. Edinilen bilgiye göre,

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, çöp toplama aracının çöpleri topladığı sırada, okulda deneyde kullanılan ve çöpe atılan kimyasal maddeler nedeniyle yüksek sesli patlama yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, Besni Lisesi bahçesindeki çöp konteynerini boşaltan Besni Belediyesi'ne çöp toplama aracında, patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangını söndürmek için aracı itfaiye müdürlüğüne çeken görevliler burada söndürme işlemine devam ederken, ikinci bir patlama daha meydana geldi. Patlama sonrasında araç içinde bulunan çöpler de etrafa saçıldı.
Olayla ilgili olarak Adıyaman'dan terör şube ekipleri, olay yeri inceleme ekipleri ile bomba imha uzmanları gelerek olay yerinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler sonucunda okulda deney olarak kullanılan kimyasal maddelerin patlamaya neden olduğu, terör konusuyla ilgili herhangi bir şeyin olmadığı öğrenildi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
(RK-SO-Y)

16.01.2013 12:25:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT