1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çomü'den Çocuk Psikolojisi Konferansı

Çomü'den Çocuk Psikolojisi Konferansı

Çomüden Çocuk Psikolojisi Konferansı
A+A-

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çocuklar Evi'nde 'Çocuğum üzülmesin' konulu konferans düzenlendi. Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda yapılan konferansa Hacettepe Üniversitesi İlköğretim Bölü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çocuklar Evi'nde 'Çocuğum üzülmesin' konulu konferans düzenlendi.
Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda yapılan konferansa Hacettepe Üniversitesi İlköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Belma Tuğrul konuşmacı olarak katıldı. Birçok ilde aile içi eğitim ve çocuk konulu konferanslar veren Anaokulu Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belma Tuğrul, ebeveynlere çocuklarına nasıl davranmaları gerektiği, ebeveyn olarak üzerlerine düşen görevler ve aile-çocuk çeşitleri hakkında bilgiler verdi.
Tuğrul, "Çocukların hiçbirisi olumsuz duygulara sahip değildir. Bizler onları nasıl yetiştirirsek onlar öyle yetişir. Çocukların birçok ihtiyacı vardır, bunların başında anlaşılmak gelir. Kendini anlayan ve sınırlarını öğreten aile içerisinde çocuklar daha mutlu olurlar. Çocuklar bizlerden kendini yetiştiren ve ilgilenen anne baba olmamızı ister. Aileler rollerini çok iyi bilmeli ve ona göre davranmalıdır. Anne, gelin, kız, çocuk, öğretmen gibi bulundukları yere göre rollerini yerine getirmelidirler" dedi.
Program sonunda Çocuklar Evi öğrencilerinin hazırlamış olduğu resim ve çeşitli çalışmalardan oluşan sergi gezildi.
(GD-MŞ)

14.01.2013 13:12:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT