1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çomoğlu'ndan Aldırmaz'a Ziyaret

Çomoğlu'ndan Aldırmaz'a Ziyaret

Çomoğlundan Aldırmaza Ziyaret
A+A-

Avrupa ve Asya arasında yapılan ve iki kıta arasındaki tek su tüneli olma özelliği taşıyan Melen Projesi'nin tepesindeki Adanalı bürokrat, DSİ İstanbul Bölge Müdürü Yalçın Çomoğlu, Büyükşehir Belediye

Avrupa ve Asya arasında yapılan ve iki kıta arasındaki tek su tüneli olma özelliği taşıyan Melen Projesi'nin tepesindeki Adanalı bürokrat, DSİ İstanbul Bölge Müdürü Yalçın Çomoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti.
Projenin açılışından önce Zihni Aldırmaz'ın tünelde incelemelerde bulunduğunu anımsatan Yalçın Çomoğlu, "Sizin tünel içindeki fotoğrafınız çok etkileyici. Tüneli çok sayıda başkan gezdi ama sizin kadar güzel anlatan bir fotoğraf çektirmedi" dedi.
Melen Projesi'nin 2.5 milyarlık bir proje olduğunu açıklayan Yalçın Çomoğlu, açılışın Başbakan Erdoğan tarafından yapılmasının da anlamlı olduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, "Bu dev projenin başında bir Adanalı'nın olmasından dolayı iftihar ediyoruz. Melen Projesi Türkiye için örnek bir proje. Sizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, geçtiğimiz Temmuz ayında açılışı yapılan Melen Tüneli'ne açılıştan önce mayıs ayında ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz ile inceleme gezisi yapmış ve iki kıtanın birleştiği noktada deniz seviyesinin 135 metre altında ellerini açarak fotoğraf çektirmişti.
(ADN-Y)

24.12.2012 11:19:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT