1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çogem'li Çocuklardan Örnek Davranış

Çogem'li Çocuklardan Örnek Davranış

Çogemli Çocuklardan Örnek Davranış
A+A-

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde (ÇOGEM) eğitim gören öğrenciler, engelli vatandaşların tekerlekli sandalyeye kavuşabilmeleri için boş zamanlarında pet şişe kapağı topluyorlar.


İHA muhabirine açıklamalarda bulunan ÇOGEM Müdürü Sebahattin Bulut, ÇOGEM'in görevinin çocuk işçiliği ve istismarlığını önlemek olduğunu söyledi. Sokak çocuklarının rehabilitasyonuna yönelik faaliyetlerine devam ettirdiklerini söyleyen Bulut, “Engelli vatandaşlara akülü araç temini için yapılan kampanyada ÇOGEM'e devam eden öğrenciler de katkıda bulunarak yaklaşık 10 bin kapak toplamış. Böyle kampanya dönemlerinde değil, her daim engelli kardeşlerimizi hatırlayarak ve beklentilerini yerine getirerek onlara engelsiz bir hayat sunmamız gerekir. Onların isteklerine ve dertlerine kulak vermezsek o zaman engelleri biz kendimiz koymuş oluruz. Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’nün düzenlediği bu anlamlı kampanyaya canı gönülden destekçi olmak için merkezimizde 10 bin kapak toplandı. Bir kapakla da olsa ihtiyaç sahiplerine el uzatan, desteklerini esirgemeyen velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kapak toplayarak yardımseverliklerini gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.
ÇOGEM’den faydalanan öğrenciler, kampanya kapsamında hafta sonu olmak üzere diğer boş zamanlarını da kapak toplayarak geçiriyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT