1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çogem'li Çocuklar Yaşlı Bakım Kursu Aldı

Çogem'li Çocuklar Yaşlı Bakım Kursu Aldı

Çogemli Çocuklar Yaşlı Bakım Kursu Aldı
A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) Müdürlüğü'nün, bünyesindeki çocuklara verdiği 'Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu' tamamlandı. Kursa katılan

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) Müdürlüğü'nün, bünyesindeki çocuklara verdiği 'Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu' tamamlandı. Kursa katılan çocuklar belgelerini aldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ÇOGEM Müdürlüğü'nün, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile düzenlediği ve 5 ay süren kurs, "Sokakta çalışan ve çalıştırılan çocukların rehabilitasyonu, örgün ve mesleki eğitime kazandırılması projesi" kapsamında gerçekleştirildi. Kursu tamamlayan çocuklar için belge dağıtım töreni düzenlendi. Törene, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin İl Müdürü Selahattin Bulut, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sema Sarı, ÇOGEM Müdürü Mustafa Sarı, Türkiye Okçuluk Federasyonu İl Temsilcisi Aytekin Ataş ile kurs öğretmeni ve öğrenciler katıldı. Kursu tamamlayan çocuklar, belgelerini İl Müdürü Bulut'un elinden aldılar.
(KYM-Y)

09.02.2013 11:02:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT