1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocukların Geri Dönüşüm Sergisi

Çocukların Geri Dönüşüm Sergisi

Çocukların Geri Dönüşüm Sergisi
A+A-

Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları tarafından desteklenen ve Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinden oluşan "Ortak Yaşam Gönüllüleri" grubu ile Gençlik ve De

Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları tarafından desteklenen ve Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinden oluşan "Ortak Yaşam Gönüllüleri" grubu ile Gençlik ve Değişim Derneği'nin desteğiyle yürütülen 'Çocuklarla Yeniden Dönüşüm' projesi kapsamında bölgedeki dezavantajlı 20 çocuğa ekoloji ve geri dönüşüm üzerine atölye çalışmaları yaptırıldı.
Çocuklarla Yeniden Dönüşüm Projesi kapsamında 20 çocuk 7 hafta boyunca geri dönüşüm, enerji ve ekoloji gibi konularda atölye çalışması yaptı, atölye sonunda sergi düzenledi. 7 hafta süren atölye çalışmaları kapsamında çocuklar; kağıt, plastik, atık materyal, metal, cam gibi materyallerin geri dönüşümlerinin nasıl sağlandığını öğrendi. Atölyeler kapsamında enerji tasarrufu ile yenilenebilir enerji hakkında bilgi edinen çocuklar çevreye olan duyarlılığı artırmaya yönelik farkındalık çalışmaları yaptı. Geri dönüşümün çevre için ne kadar önemli olduğunu göstermek için doğal döngü konusunda bilgilendirilen çocuklar aynı zamanda farklı tekniklerle çocukların bilinmeyen yetenekleri keşfedildi. Çocuklar atölye boyunca boş zamanlarını doğru değerlendirdi, yeteneklerini ortaya koydu, üretme imkanı elde ederek kendine güvenini geliştirdi.
(ÜN-AKK-Y)

19.12.2012 18:17:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT