1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesinde, ilköğretim okulu öğrencilerine kahvaltının önemi anlatıldı. Çardak İlköğretim Okulu öğrencileri, 20 dakikalık teneffüste kahvaltı yaparak der

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesinde, ilköğretim okulu öğrencilerine kahvaltının önemi anlatıldı.
Çardak İlköğretim Okulu öğrencileri, 20 dakikalık teneffüste kahvaltı yaparak derse başlıyor. Sınıf öğretmeni Seval Özkan, Türkçe dersinde işlenen "Kahvaltısız asla" konusunu anlattıktan sonra bu uygulamaya geçtiklerini belirtti. Seval Özkan, daha önce, ilköğretim okulu öğrencilerinin uzun teneffüslerde sağlıksız gıdalar alarak beslendiklerine dikkat çekti. Yeni uygulama sonrasında bunu değiştirdiklerini söyleyen Özkan, "Öğrenciler evlerden kahvaltı ederek geliyorlar. Öğünlerinin yanında getirdikleri meyveleri yiyerek hem dengeli besleniyorlar, hem de paylaşma duygusunu öğreniyorlar" dedi.
Günlük mutlaka peynir ve süt tüketildiğini aktaran Özkan, öğrencilerin heyecanla zilin çalmasını beklediklerini ifade etti. Okul Müdürü Mehmet Veysi Ay, öğrencilerin paylaşma duygusunu öğrenmelerinin çok önemli bir davranış olduğunu söyledi.
(MU-GD-MŞ)

09.01.2013 11:27:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT