1. HABERLER

  2. Çocuklara Antibiyotik Vermeyin

Çocuklara Antibiyotik Vermeyin

Çocuklara Antibiyotik Vermeyin
A+A-

Dr. Ömer Coşkun, çocuklara verilen antibiyotiğin bağırsaktaki probiyotik bakterileri yok ettiğini belirterek, "Bakterilerin yok olması ile çocuklarda çeşitli hastalık görülmeye başlanır" dedi. Dr.

Dr. Ömer Coşkun, çocuklara verilen antibiyotiğin bağırsaktaki probiyotik bakterileri yok ettiğini belirterek, "Bakterilerin yok olması ile çocuklarda çeşitli hastalık görülmeye başlanır" dedi.
Dr. Coşkun, yaptığı açıklamada, probiyotikler içinde bulunduğu sindirim sistemine yararlı etkiler yapan mikroorganizmalar olduğunu belirterek, "Yani bunlar vücudumuzda bulunup bizim için çalışan küçük dostlardır. Antibiyotikler bağırsaktaki probiyotik bakterileri yok eder. Sonucunda ise çocuklarda çeşitli hastalık görülmeye başlanır" diye konuştu.
Çocukların bağışıklık sisteminin güçsüz olması durumunda zencefilli macun, çingevenli çay, adaçayı, Mersin suyu gibi bitkileri kullanmasını tavsiye eden Coşkun, "Bu bitkiler sayesinde doğal ve yan etkisiz bir şekilde bağışıklık sistemini güçlendirebiliriz" tavsiyesinde bulundu.
(ERN-MO-Y)

14.02.2013 15:17:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT