1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocuklar İlk Kez Tiyatro İzledi

Çocuklar İlk Kez Tiyatro İzledi

Çocuklar İlk Kez Tiyatro İzledi
A+A-

Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün "Konaklıyız, mutlu çocuklarız" projesi kapsamında Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi'nde, Alkın Sanat Merkezi Tiyatro Grubu'nun s

Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün "Konaklıyız, mutlu çocuklarız" projesi kapsamında Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi'nde, Alkın Sanat Merkezi Tiyatro Grubu'nun sahneye koyduğu "Karga ile Tilki" oyununu kahkahalarla izlediler.
Zaman zaman oyuncuların danslarına eşlik eden minikler unutulmaz bir gün yaşadılar. İçlerinde ilk kez tiyatro oyunu izleyen çocuklar tiyatroyu çok sevdiklerini söyleyerek, "Büyüyünce biz de oyuncu olmak istiyoruz" dedi.
Çocuklara yeni eğitim ve öğretim dönemi için başarılar dileyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, bu etkinliklerin yıl boyu ücretsiz olarak devam edeceğini belirtti. Başkan Tartan, "Sanatın temeli erken yaşlarda atılmalı. Çocukları tiyatroyla, sinemayla, çeşitli sergilerle tanıştırmanın gelecekteki meslek seçimlerinde çok önemli olacağını düşünüyorum. Her insanın hayatında sanata yer olmalı" diye konuştu.
(FS-ERG-Y)

24.01.2013 10:29:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT