1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocuklar Diş Sağlığının Önemini Tiyatroyla Öğrendi

Çocuklar Diş Sağlığının Önemini Tiyatroyla Öğrendi

Çocuklar Diş Sağlığının Önemini Tiyatroyla Öğrendi
A+A-

Sakarya Adapazarı Belediyesi, diş sağlığının önemime dikkat çekmek amacı ile Karaosman İlköğretim Okulu'nda çocuklara yönelik "Karagöz Mikroplara Karşı" konulu gölge oyunu düzenledi. Adapazarı Bele

Sakarya Adapazarı Belediyesi, diş sağlığının önemime dikkat çekmek amacı ile Karaosman İlköğretim Okulu'nda çocuklara yönelik "Karagöz Mikroplara Karşı" konulu gölge oyunu düzenledi.
Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün 2010 yılında başlattığı ağız ve diş sağlığının önemini anlatan Hacivat ve Karagöz adlı gölge oyunu, öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.Her ay farklı okul öğrencilerine yönelik sahnelenen gölge oyunu bu hafta Karaosman İlköğretim Okulu'nda sahnelendi. Seçkin Bayramoğlu'nun sunmuş olduğu "Karagöz Mikroplara Karşı" gölge oyunu ile çocuklara diş fırçalama ile el yıkama alışkanlığının önemi anlatıldı.
El yıkama ve hijyenin anlatıldığı "Karagöz Mikroplara Karşı"adlı gölge oyununu ilgiyle izleyen öğrencilere oyun sonunda çikolata, diş bakım seti ve süt dağıtımı yapıldı. Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü düzenledikleri eğitici programlarla çocuklara küçük yaşlarda hijyen ve diş sağlığının önemine dikkat çekiyor.
(RKO-RKO)

03.12.2012 14:45:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT