1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocuk Oyun Grupları Yenileniyor

Çocuk Oyun Grupları Yenileniyor

Çocuk Oyun Grupları Yenileniyor
A+A-

Muğla Belediyesi tarafından Muğla merkezde bulunan çocuk oyun parklarının yenilenmesi çalışmaları başladı. Çocuk oyun gruplarının yenilenme çalışmaları Menteşe Bölgesinde, Turan Şahin Parkında ve

Muğla Belediyesi tarafından Muğla merkezde bulunan çocuk oyun parklarının yenilenmesi çalışmaları başladı.
Çocuk oyun gruplarının yenilenme çalışmaları Menteşe Bölgesinde, Turan Şahin Parkında ve Mehmet Ağa Kocahavuz Parkı alt tarafında bulunan spor kompleksi yanındaki parkta devam ediyor.
Muğla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Salih Tufan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Modern oyun gruplarıyla birlikte parkların, çocukların ruhsal, fiziksel ve sosyal gelişimine daha çok katkı sağlaması hedefleniyor. Mevcut çocuk oyun grupları kaldırılarak yerlerine daha güvenli, sağlıklı ve modern oyun grupları yerleştirilerek çocuklara oyun keyfi yaşatılacak. Ayrıca bu oyun alanlarının zeminleri daha sağlıklı, güvenli ve estetik olan kauçuk malzeme ile kaplanacaktır. Yapılan araştırmalara göre, kauçuk malzeme çocukların düşme sonucu uğradığı zararları yüzde 76 oranında azaltmaktadır. Yeni çocuk oyun grupları TS EN-1176 standartlarına sahip olduğu için platformlarının üzerleri kauçuk malzeme ile kaplı, bağlantı noktalarındaki cıvatalar plastik kapak ile örtülü ve oyun alanları tamamen kauçuk malzeme ile kaplı olacak" şeklinde konuştu.
(BT-MB-İK)

13.12.2012 15:52:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT