1. HABERLER

  2. Çocuk Odasında Bilgisayar Bulundurmayın

Çocuk Odasında Bilgisayar Bulundurmayın

Çocuk Odasında Bilgisayar Bulundurmayın
A+A-

Bursa Emniyet Müdürlüğü, bilgisayarların çocuğun odasında olmaması konusunda anne ve babaları uyardı. Bilişim Suçlarını Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, çocukların internete girdiği bilgisayarı

Bursa Emniyet Müdürlüğü, bilgisayarların çocuğun odasında olmaması konusunda anne ve babaları uyardı.
Bilişim Suçlarını Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, çocukların internete girdiği bilgisayarın evin ortak kullanım alanı içinde olmasına dikkat edilmesini isteyerek, "Çocuğunuzun internet ortamında güvenliğini sağlamak ve zararlı içeriklerden korumak için gerekli güvenlik ve filtreleme programlarını edinin. Çocuğunuzun internette kalma ve bilgisayar kullanma süresi kontrolünüzde bulunsun. Uzun süre bilgisayar ve internet kullanımı çocuğunuzun sosyalleşmesine olumsuz etki yapabilir. Bazı fiziksel rahatsızlıklara sebep olabilir. Çocuğunuzla bilinçli ve güvenli internet kullanımı kuralları konusunda konuşunuz. Koyduğunuz kurallar ve konuşmalarınızda pozitif tutum sergileyiniz" dedi.
MESAJLAR ŞANTAJA DÖNÜŞEBİLİR
Uzmanlar, ebeveynlerin çocuklarını internet ortamında tanımadığı kişilerle sohbet etmemeleri ve iletişim kurmamaları konusunda uyarmasını istedi. Uzmanlar, "Çocuğunuza kendisine ve size ait şahsi bilgileri internet ortamında kimseye vermemesi gerektiğini öğretiniz. Kullanıcı adı, şifre, kendi ve aile fotoğraflarını, adres, telefon numarası, okulun adı, ebeveyninin iş adresleri ve iş yeri telefon numaraları asla verilmesin. Çocukların anlık ileti, mesajlaşma ortamlarında, 'önce samimi görünümlü başlayan görüşmeleri' daha sonraları tehdit ve şantaja dönüşebilmekte" diye konuştu.
(YS-MŞ)

16.01.2013 13:51:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT