1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ÇOCUK KARDİYOLOJİ BİRİMİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

ÇOCUK KARDİYOLOJİ BİRİMİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

ÇOCUK KARDİYOLOJİ BİRİMİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI
A+A-

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Birimi, kalplerdeki bazı delikleri ameliyatsız kapatarak büyük bir başarıya imza attı.


Van’da daha önceleri bu tür ameliyatların açık kalp ameliyatı şeklinde yapıldığını belirten Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mecnun Çetin, “Bilindiği gibi önceleri bu tür operasyonlar açık kalp ameliyatı şeklinde yapılıyordu. Ancak tıp alanındaki gelişmelerle bu kapatma işlemi günümüzde anjiografik yöntem denilen kasıktan yapılan bir iğne ile de yapılmaktadır” dedi.


Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu deliklerin artık anjiografik yöntemle kapatılmaya başlandığını, anjiografik yöntemle kapatmaya uygun olmayan deliklerin ise yine açık kalp ameliyatı ile kapatılması gerektiğini ifade eden Çetin, “Bu tür ameliyatlar sayılı bazı hastanelerde yapılmaktadır. Ancak ilimizde ilk defa bu ameliyatı gerçekleştirdik. Ameliyatımız oldukça başarılı geçti. Başarılı geçen işlemin ardından hastalar ertesi gün yürüyerek evlerine gidebilmektedir” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT