1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocuk İşçiler İçin Çalıştay Mahir Baki Giresun

Çocuk İşçiler İçin Çalıştay Mahir Baki Giresun

Çocuk İşçiler İçin Çalıştay   Mahir Baki  Giresun
A+A-

Giresun Keşap Fındık Üreticileri Birliği ve Giresun Üniversitesi Fındık Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde 2 Mart Cumartesi günü Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde "Çocuklar Bahçeye Girme

Giresun Keşap Fındık Üreticileri Birliği ve Giresun Üniversitesi Fındık Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde 2 Mart Cumartesi günü Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde "Çocuklar Bahçeye Girmeden 2013 yılı Eylem Planı Çalıştayı"düzenlenecek.
Keşap Fındık Üreticileri Birliği Başkanlığı yaptığı açıklamada,"Bilindiği üzere, fındık tarımında çocuk işçiliği ülkemizin fındık tarım bölgelerinde önemli tarımsal problemler arasında yer almaktadır. Bu bölgelerimizde 16 yaşaltı çocukların tarım alanlarında çalıştırılması, ulusal ve uluslar arası düzeyde tartışmalara yol açmaktadır. Türkiye'nin de tarafı olduğu Uluslararası sözleşmeler ve taahhütlerimiz çocuk işçiliğinin önlenmesini gerektirmektedir.Bu nedenle 2013 yılı içerisinde çocuk işçiliğinin önüne geçmek amaçlı neler yapabiliriz doğrultusundan hareketle 'Çocuklar Bahçeye Girmeden 2013 yılı Eylem Planı Çalıştayı' düzenleyeceğiz, açıklaması yapıldı.
(MB-EK-Y)

14.02.2013 15:22:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT