1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocuk Hırsız 90. İşinde Tutuklandı

Çocuk Hırsız 90. İşinde Tutuklandı

Çocuk Hırsız 90. İşinde Tutuklandı
A+A-

Konya'da 10 yaşından itibaren hırsızlık yapmaya başlayan 16 yaşındaki çocuk hırsız, 90. kez yakalandığı aynı suçtan ilk defa tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, Konya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı

Konya'da 10 yaşından itibaren hırsızlık yapmaya başlayan 16 yaşındaki çocuk hırsız, 90. kez yakalandığı aynı suçtan ilk defa tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Konya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, merkez Karatay İlçesi Aslanlı Kışla Caddesi üzerinde hırsızlıktan bir çok defa yakalanan 16 yaşındaki M.M. ve arkadaşı Teyfik G'yi (25) elinde poşetlerle görünce durdurdu. Poşetleri kontrol eden polis, çok sayıda çocuk bezi ve deterjan görünce araştırma yaptı. Yapılan araştırmada M.M. ile arkadaşı Teyfik G'nin, Akçeşme Mahallesi Piri Esat Caddesinde bir marketin çatısından içeri girerek ellerindeki malzemeleri çaldıkları ortaya çıktı.
Daha önce 89 kez hırsızlıktan yakalanan ve her defasında yaşı küçük olduğu için serbest kalan M.M. ve arkadaşı Teyfik G. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. M.M'nin ilk defa tutuklandığı öğrenildi.
(HİV-ÖK-Y)

19.12.2012 13:08:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT