1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çoban ve Kaya’dan Amed halkına tebrik

Çoban ve Kaya’dan Amed halkına tebrik

Çoban ve Kaya’dan Amed halkına tebrik
A+A-

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmesinden dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'yı tebrik etti. 

 

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmesi nedeniyle bir mesaj yayınlayarak çabalarından dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'yı tebrik etti. Amed Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin “Dünya Mirası” olarak tescillenmesinin Van halkı olarak mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çoban ve Kaya mesajlarında; "Binlerce yıldır bu kadim topraklarda birçok uygarlığın yaşam kaynağı olmuş Mezopotamya halklarının tüm kültürlerine ev sahipliği yapan Amed kentimizin surları ve Hevsel Bahçelerinin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girmesinden dolayı Van kenti olarak büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Barbar çetelerin antik kentleri yok ettiği, bu kentlerin tarihiyle birlikte insanlık tarihini de yok etmeye çalıştığı bir dönemde, yerel yönetimlerimizin ve halkımızın bu büyük insanlık değerlerin tesciline ilişkin gösterdikleri emekleri selamlıyoruz. Alınan bu karardan Van kenti olarak büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtiyor, emeklerinizden dolayı sizlerin şahsında Amed halkımıza teşekkür ediyoruz. UNESCO'nun aldığı bu kararın tüm insanlık ailesine ve halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT