1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çoban Heykeltıraş

Çoban Heykeltıraş

Çoban Heykeltıraş
A+A-

Kars'ın Çamurlu köyünde çobanlık yapan Metin Doğrukartal, hiçbir eğitim almadan yaptığı eserlerle heykeltıraşlara adeta taş çıkartıyor. Kars Belediyesi'nde çalışan ve belediyenin kendisine tahsis et

Kars'ın Çamurlu köyünde çobanlık yapan Metin Doğrukartal, hiçbir eğitim almadan yaptığı eserlerle heykeltıraşlara adeta taş çıkartıyor.
Kars Belediyesi'nde çalışan ve belediyenin kendisine tahsis ettiği yerde tarihi binaların maketlerini yapan Metin Doğrukartal, yaptığı tarihi binaların maketleriyle adeta minyatür bir Kars yarattı. Kars Kalesi'nden Ani Harabeleri'ne kadar tüm tarihi yerleri Topçuoğlu Hamamı'nda toplayan Metin Doğrukartal, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin gezmeden kentin bütün tarihi yerlerini burada görebileceklerini belirtti. Hiçbir eğitim almamasına rağmen gördüklerini taşa işleyen Doğrukartal, önümüzdeki yıl Sarıkamış Harekatı'nda şehit düşen 90 bin askerin figürlerini yapacağını kaydetti.
Çobanlık yapan Doğrukartal, bugüne kadar tarihi Taşköprü, Topçuoğlu Hamamı, Kümbet Camii, Kars Kalesi, Sarıkamış ilçesinde bulunan Katarina Köşkü, Ani Harabeleri ve kaz figürlerini taşlara işledi.
(IÇ-AT-CC-Y)

15.12.2012 16:50:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT