1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cizre'ye birlikte gidip inceleyelim

Cizre'ye birlikte gidip inceleyelim

Cizre'ye birlikte gidip inceleyelim
A+A-

CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin yöneticilerine, “Hep beraber Cizre’ye gidelim, orada ne olup bittiğine hep beraber karar verelim” çağrısında bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Gök, Türkiye’nin son dönemde çok kritik bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bu sürecin hepimize sorumluluk yüklediği konusunda hemfikiriz. Bu konuda CHP olarak biz, başından beri her zaman terörle aramıza mesafeyi çok net şekilde koyduk, ama’sız bir şekilde.” dedi. 

Gök, HDP grup yöneticilerinin Cizre konusunda söylediklerini ciddi bulduğunu, devletin ifade ettiği, bakanların ya da AK Parti sözcülerinin ifadelerini dikkate alarak Meclis'e, “Yaralıları almaya giderken teröristler tarafından silah atıldığı konusunda iddialar var. Şimdi bunları çözmenin bir tek yönü var, ben de o iddiamı ortaya koyuyorum. Bütün insanların yaşamı önemlidir. Devlet de herkesi, meşru sınırlar içerisinde yaşamını devam ettirmek suretiyle ancak tutuklayabilir, gözaltına alabilir. Ben hazırım, eğer AKP Grup Başkan Vekili hazırsa, diğer partilerin grup başkan vekilleri hazırsa hep beraber Cizre'ye gidelim, orada ne olup bittiğine hep beraber karar verelim” çağrısında bulundu.

A+A-

HABERE YORUM KAT