1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cizre'de iki çocuk hayatını kaybetti

Cizre'de iki çocuk hayatını kaybetti

Cizre'de iki çocuk hayatını kaybetti
A+A-

Sokağa çıkma yasağının kısmi olarak devam ettiği Şırnak’ın Cizre İlçesi Cudi Mahallesi’nde çocuklar boş arazide bir cisim buldu.

Sokağa çıkma yasağının kısmi olarak devam ettiği Şırnak Cizre ilçesi Cudi Mahallesi'nde çocuklar buldukları bir cisimle oynarken patlama yaşandı. 4 ve 6 yaşlarında 2 çocuk hayatını kaybetti.  

Sokağa çıkma yasağının kısmi olarak devam ettiği Şırnak’ın Cizre İlçesi Cudi Mahallesi’nde çocuklar boş arazide bir cisim buldu. Çocukların cisimle oynadığı esnasında patlama yaşandı. Patlamada 4 yaşındaki Harun Çağlı ile 6 yaşında Ayşenur Geçitisimli çocuklar yaralandı. Ağır yaralı çocuklar Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Harun Çağlıdurumunun ağır olması nedeniyle Batman’a sevk edildi. 4 yaşındaki çocuk yolda yaşamını yitirdi. Cizre Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 6 yaşındaki Ayşenur Geçit ise Batman'daki özel hastaneye kaldırıldı ancak o da kurtarılamadı.

Cudi Mahallesi, çatışmaların en çok yaşandığı ve enkazların olduğu mahalleydi. Yasağın kalkmasının ardından ilçede patlamamış mühimmatlara rastlanmıştı.

A+A-

HABERE YORUM KAT