1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Cizre'de "çocukta Şiddet Eğilimi Ve Çözüm Önerileri Paneli"

Cizre'de "çocukta Şiddet Eğilimi Ve Çözüm Önerileri Paneli"

Cizrede çocukta Şiddet Eğilimi Ve Çözüm Önerileri Paneli
A+A-

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 'Çocukta Şiddet Eğilimi ve Çözüm Önerileri Paneli' düzenlendi. Cizre Çocuk Şiddetini Önleme Platformu'nun Cizre Öğretmenevi'nde organize ettiği panele, ilçedeki STK temsil

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 'Çocukta Şiddet Eğilimi ve Çözüm Önerileri Paneli' düzenlendi.
Cizre Çocuk Şiddetini Önleme Platformu'nun Cizre Öğretmenevi'nde organize ettiği panele, ilçedeki STK temsilcileri, emniyet müdürlüğü personelleri, askeri personel, öğretmenler, esnaf, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Mardin Artuklu Üniversitesi öğretim görevlisi Ramazan Pertev, Mardin Devlet Hastanesi Uzman Psikolog M.Basri Çelik ile Cizre Çocuk Şiddetini Önleme Platformu'ndan rehber öğretmen Rıdvan Saçu, psikolojik danışman Ömer Gümüşoğlu ve Rıdvan Tanrıverdi'nin konuşmacı olarak katıldığı panelde, çocuklardaki şiddet eğilimini azaltma komisyonunun araştırma sonuçları paylaşıldı. Çocuklarda şiddet eğilimin belirtileri, sebepleri, doğuracağı sonuçlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı panel 3 saat sürdü. Panelin sonunda katılımcılar paneldeki konuşmacılarla karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.
Çocuk Şiddetini Önleme Platformu yetkilileri, düzenlenen panelin çok faydalı geçtiğini belirterek, bu tür aktivitelere farklı tarih ve zamanlarda devam edeceklerini, kişileri, kurumları ve vatandaşları bu tür etkinlikler vasıtası ile çocuklara yönelik şiddet eğilimini bir nebzede olsa azaltarak, herkesin dikkatini buraya çekmeye çalışacaklarını söyledi.
(AY-YRT-ÖZ-Y)

05.01.2013 16:19:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT