1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cizre'de Bodruma Girildi: 60 Ölü!

Cizre'de Bodruma Girildi: 60 Ölü!

Cizre'de Bodruma Girildi: 60 Ölü!
A+A-

Ulusal haber kaynakları Şırnak'ın Cizre ilçesinde 14 Aralık'tan bu yana 10 bine yakın asker ve polisle, sokağa çıkma yasağı eşliğinde sürdürülen operasyonların sona erdiğini duyurdu.

TRT Haber'in "Cizre'de PKK karargahı olan bodruma girildi. 60 terörist öldürüldü" şeklindeki alt yazısıyla başlayan iddialar, Yeni Şafak, Sabah gibi ulusal medya organlarınca da dile getirildi.

Son olarak Sabah, "Cizre'de terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyon sona erdi" dedi.

Cizre'de çok sayıda yaralı günlerdir bir bodrum katında kurtarılmayı bekliyordu. Yaralılarla iletişim kesilmişti.

DİHA'nın Cizre Muhabiri Cihan Ölmez, konuya dair Twitter hesabından "Bodrumdaki yaralılara ilişkin elimizde bilgi yok. Bilindiği gibi iletişim/ulaşım kesilmiş. Polis ve TRT infaz edildiklerini belirtiyor" yazdı.

DİHA, iddialara ilişkin haberinde "Yerel kaynaklar ise 17.00 ila 18.00 sularında bölgeden şiddetli patlama sesleri geldiğini, ancak silah sesi duyulmadığını bildirdi... Kanalizasyon rögarları kapatılarak, kimyasal madde atılmış ve bu maddenin bugün içme suyuna karıştığı yönünde bilgi alınmıştı." dedi.

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ise "Cizre'de bodrumda mahsur kalan yaralılardan haber alamıyoruz. Kimi yerler ve hesaplar hepsinin(60) infaz edildiği bilgisi servis ediliyor. Bu bilgiler ne kadar doğrudur? Ne kadar gerçeği yansıtıyor bilmiyoruz. Kaygılıyız, endişeliyiz" dedi. (Evrensel)

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum