1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Cizre'de 'bir Yudum Huzur Yaşam Parkı' Tamamlandı

Cizre'de 'bir Yudum Huzur Yaşam Parkı' Tamamlandı

Cizrede bir Yudum Huzur Yaşam Parkı Tamamlandı
A+A-

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) destekleri ile yapımına başlanan 'Bir Yudum Huzur Yaşam Parkı' tamamlandı. Cizre Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü'nün geliştirdiği ve DİK

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) destekleri ile yapımına başlanan 'Bir Yudum Huzur Yaşam Parkı' tamamlandı.
Cizre Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü'nün geliştirdiği ve DİKA'nın desteklediği proje kapsamında yapılan 'Bir Yudum Huzur Yaşam Parkı' inşaat çalışmaları tamamlandı. İnşaat çalışmaları sona eren Yaşam Parkı'nın bahar aylarında hizmete açılacağı belirtildi. Cizre Köprüsü yanı Dicle Nehri Kenarında yapılan 'Bir Yudum Huzur Yaşam Parkı' açıklama yapan Proje Koordinatörü Faruk Özervarlı, bu çalışmayla ilçeye yeni ve modern bir park kazandırdıklarını söyledi. Özervarlı, "Cizre'de, planlama eksikliğinin başında gelen yeşil alan sayısının azlığı ve bunun arttırılma çabalarının ortak bir ürünü olan proje sayesinde atıl durumda olan arazilerin değerlendirilmesi ve kentin daha fazla yaşanılır hale gelmesini hedefliyoruz. Nüfus itibariyle de büyümekte olan Cizre'de, planlama eksikliğinin başında gelen yeşil alanların arttırılmasına yönelik Yaşam Parkı'nın büyük katkı sağlayacaktır. Yaşam Parkı'ndaki voleybol ve basketbol sahaları, ailece oturulabilecek kamelyalar, yürüyüş bandı, otantik seyir terasları, sosyal ve kültürel birçok aktivite alanlarının Dicle Nehri ile bütünleşmesi sağlanarak, Cizre halkına sosyal ve kültürel açıdan ayrı bir hava kazandırılması amacı ile böyle bir projeyi hayata geçirdik" dedi.
(AY-YRT-AŞ-Y)

29.01.2013 11:11:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT