1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çıplak kadın fotoğrafına tepki

Çıplak kadın fotoğrafına tepki

Çıplak kadın fotoğrafına tepki
A+A-

Figen Yüksekdağ, Cizre'de operasyonların sonlandırmasının ardından sosyal medyada yer alan bir kadının çıplak cesedinin sergilendiği fotoğraflarla ilgili konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Kadın Meclisi'nin HDP Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, Cizre'deki operasyonunun sona ermesine ilişkin, sosyal medyada yer alan fotoğraflara tepki gösterdi.

Yüksekdağ, bütün verilerin, Cizre Valiliğinin yalanlamasına rağmen bu fotoğrafların Cizre'den olduğunu doğruladığını söyledi.

"CİZRE'DEN OLDUĞUNU DOĞRULUYOR"

Fotoğrafların Cizre ile ilgisinin bulunmadığı yönündeki valilik açıklamasının gerçekleri yansıtmadığını ileri süren Yüksekdağ, "Sokak, fotoğraftaki detaylar gibi bütün veriler bu fotoğrafların Cizre'den olduğunu doğruluyor" ifadesini kullandı.

5-249.jpg

"KADIN BEDENİNİ KİRLİ ELLERE KARŞI SAVUNACAĞIZ"

Bütün kadınların bu duruma tepki göstermesini isteyen Yüksekdağ, kadınların mücadelesini sonuna kadar destekleyeceklerini kaydetti. Yüksekdağ, "Her yerde kadınların onur mücadelesini, kadın bedenini bütün kirli ellere karşı kararlılıkla savunacağız. Halklarımızın demokratik özgür mücadelesini böyle başarıya ulaştıracağız" değerlendirmesini yaptı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT