1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cinnet Getiren Askerin Komşusu Konuştu

Cinnet Getiren Askerin Komşusu Konuştu

Cinnet Getiren Askerin Komşusu Konuştu
A+A-

Siirt'in Pervari ilçesinde cinnet getirerek etrafına ateş açması sonucu 3 asker arkadaşını şehit eden er Samet Maya'nın komşusu, "Samet kardeşimiz mahallemizin bir ferdi, yeni askere gitmişti. Doğumun

Siirt'in Pervari ilçesinde cinnet getirerek etrafına ateş açması sonucu 3 asker arkadaşını şehit eden er Samet Maya'nın komşusu, "Samet kardeşimiz mahallemizin bir ferdi, yeni askere gitmişti. Doğumundan bu zamana kadar elimizde büyüyen bir kardeşimiz olduğundan böyle bir psikolojik durumu ya da hareket ve halleri yoktu" dedi.
Siirt'in Pervani İlçesi İğneli Jandarma Karakolunda görevli olan Samet Maya, cinnet getirmesi sonucu İlhan Tezer, Mustafa Yelman ve Kemal Kayar isimli askerleri taradıktan sonra intihara teşebbüs etmişti. Olayda 3 asker şehit olurken, Maya ağır yaralanmıştı.
Sakarya'nın Sapanca İlçesinde yaşayan Samet Maya'nın komşusu ve Sapanca Rüstempaşa Mahalle Muhtarı Nazım Özkılıç, "Yaşanan bu olaydan dolayı çok üzüntülüyüz. Samet kardeşimiz mahallemizin bir ferdi, yeni askere gitmişti. Doğumundan bu zamana kadar elimizde büyüyen bir kardeşimiz olduğundan böyle bir psikolojik durumu ya da hareket ve halleri de yoktu. Güle oynaya askere gönderdik zaten. Ailesinin bir oğlu, bir de kız kardeşi var. 4 birey bunlar zaten annesi babası kız kardeşi ve kendisi. Mazlum bir ailenin çocuğu, agresif ya da herhangi bir pozisyonu da olmamıştır. Bundan dolayı da bu olaydan çok çok üzüntü duyuyoruz. İnşallah doğru değildir diye ümit ediyoruz. Yani inşallah sağlıklı sıhhatli şekilde geri döner. Diğerleri içinde çok çok üzgünüz. Konuşacak durumumuzda yok söyleyecek bir şey de yok. Geçmiş olsun, inşallah bu tarz olaylar tekrarlanmaz. Bu yaşanan olaydan ötürü ben de çok çok üzgünüm" dedi.
(RKO-YHY-Y)

05.02.2013 21:29:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT