1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çinicilik Kursiyerlerine Sertifika

Çinicilik Kursiyerlerine Sertifika

Çinicilik Kursiyerlerine Sertifika
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde açılan çinilik kursunu başarıyla bitirenlere sertifikaları verildi. Çinileri ile ünlü Kütahya'yı geçmek için İnegöl Halk Eğitimi Merkezi ile İş-Kur tarafından düzenlenen "ç

Bursa'nın İnegöl ilçesinde açılan çinilik kursunu başarıyla bitirenlere sertifikaları verildi.
Çinileri ile ünlü Kütahya'yı geçmek için İnegöl Halk Eğitimi Merkezi ile İş-Kur tarafından düzenlenen "çinicilik kursu"nu tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi. Bal-Göç binasında açılan çinicilik kursunu tamamlayan 55 kursiyere sertifikaları takdim edildi. Törende kursiyerlerin 1.5 aylık eğitim süresi içerisinde yaptıkları çiniler de sergilendi.
İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Mehmet Haliloğlu, "Sizler İnegöl'de istihdamı çok yoğun olan mobilyacılık veya tekstil alanında bir alanı seçmek yerine çiniciliği seçerek sıra dışı olduğunuzu ortaya koydunuz. Bir kısmınızın bu meslekle ilgili bir işyeri açıp, kurs arkadaşlarınızı orada istihdam edeceksiniz. Devletimiz değişik kurumlarıyla her alanda işveren olmaya namzet olan kişileri desteklemektedir. Bu alanda işyeri kurmayı düşünenlere 30 bin TL geri ödemesiz, 70 bin TL sıfır faizle kredi verilecek. Bunu alabilmeniz işinizi iyi anlatmanıza bağlı" dedi.
(SB-MŞ)

11.01.2013 14:03:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT