1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Çin'de Reformlar 2013'te De Sürecek Cenk Özkömür Pekin

Çin'de Reformlar 2013'te De Sürecek Cenk Özkömür Pekin

Çinde Reformlar 2013te De Sürecek  Cenk Özkömür    Pekin
A+A-

Çin'de yeni lider kadrosunun da reformları sürdürmekte kararlı olduğu açıklandı. Başkent Pekin'de yapılan Ekonomik Çalışma Toplantısı'ndan çıkan kararlara göre, Çin'in 2013'te de ekonomik reformlar

Çin'de yeni lider kadrosunun da reformları sürdürmekte kararlı olduğu açıklandı.
Başkent Pekin'de yapılan Ekonomik Çalışma Toplantısı'ndan çıkan kararlara göre, Çin'in 2013'te de ekonomik reformları derinleştireceği ve dışa açılmayı sürdüreceği belirtildi. Yıllık toplantıda, büyümeyi istikrarlı hale getirmek için ekonomik reformların derinleştirilmesinin hayati önem taşıdığı vurgulandı. Toplantıda, reformları ilerletmek için "daha büyük siyasi cesaret ve akıl" vurgusu yapıldı.
Bunun yanında, Çin'de önümüzdeki yıl kentleşme çalışmalarının sürmesinin de büyüme için kritik önemde olduğu belirtilen toplantıda, kentleşmenin Çin'in modernleşme sürecinde tarihi bir görev olduğuna vurgu yapıldı.
Yeni lider kadrosunun ekonomi politikasının merak konusu olması nedeniyle, iç ve dış kamuoyunun dikkati bu yılki toplantının üzerindeydi. Kapalı kapılar ardında yapılan ve iki gün süren toplantı, en üst lider kadrosu ile eyalet yetkilileri, bakanları ve bankalardan üst düzey yetkilileri bir araya getirdi.
(CTŞ-ÖK-D)

16.12.2012 15:45:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT