1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
A+A-

Yazın cildinizin sağlıklı kalması için nasıl bir temizlik yöntemi uygulanmalı? Cildinizin tipine göre yüzünüze temizlik yöntemi uygulayın.

Yazın sağlıklı bir şekilde cildinizi korumak için size bir kaç önerimiz olacak?

Cilt tipinize göre cildinizi temizleyin:

Kuru ciltler için; Cilt kurulandıktan sonra tonik, baskı olmadan uygulamalı ve nem serumu kullanmalı ihmal etmemelisiniz. Mutlaka nem serumu uygulanmalı. Aşırı sıcak ya da soğuk su cildi pullandırır. Alkol içerikli ürünlerden uzak durmalısınız. Kuru cildiniz için nemlendiriciden önce serum kullanabilirsiniz.

Yağlı ciltler için: Günlük kese fırça uzak durmalısınız. Sizin için en önemli kural her gün peeling kullanmamak. Bu durum cildi incelttiği gibi kılcal damarların artmasına neden olacaktır. Kullanmış olduğunuz ürüne ek olarak sebum salgısını düzenleyen serum kullanabilirsiniz.

Karma ciltler için:  Dikkat edilmesi gereken ‘T Bölgesi’dir.  T bölgesindeki yağ salgısını baskılayacak, yanaklara da yağ verecek özel su içinde emisyonlu nemlendirici kullanmalısınız. Eğer parlamaları azaltmak istiyorsanız sebum salgısını dengeleyecek serum kullanmalısınız. Yanaklar için ise nemlendirici…T bölgesi için özel krem kullanmazsanız çene ve burunda siyah noktalar kendini göstermeye başlar.

A+A-

HABERE YORUM KAT