1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çıldır Gölü Dünya Rekoruna Ev Sahipliği Yapacak

Çıldır Gölü Dünya Rekoruna Ev Sahipliği Yapacak

Çıldır Gölü Dünya Rekoruna Ev Sahipliği Yapacak
A+A-

Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Cenk Devrim Ulusoy, Ardahan'ın Çıldır ilçesinde yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü'nde 131 metre yatay dalış rekor denemesi yapacak. Donan Çıldır Gölü üzerinde 10 ve 25 metr

Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Cenk Devrim Ulusoy, Ardahan'ın Çıldır ilçesinde yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü'nde 131 metre yatay dalış rekor denemesi yapacak.
Donan Çıldır Gölü üzerinde 10 ve 25 metre arayla buz kütleleri kırılarak, Cenk Devrim Ulusoy'un dalış yapması için uygun ortam sağlandı. Rekor denemesi yapacağı gölde babası Mustafa Teoman Ulusoy ile birlikte inceleme yapan Ulusoy, hava muhalefetine rağmen kısa süreli bir dalış gerçekleştirdi. Dalışın ardından İHA muhabirine açıklama yapan Cenk Devrim Ulusoy, "Dedem uzun bir süre ArdahanKars yöresinde hizmet yaptığı için Çıldır Gölü'nde dalış yapmamı istedi. Tek nefeste 131 metre dalış yaparak dünya rekorunu kırmayı hedefliyorum. Bu rekoru kırmaktan ziyade dedemin sözünü yerine getirmek bana ayrıca haz verecektir" dedi.
Havanın soğuk ama suyun sıcak olduğunu belirten Ulusoy, sudaki görüşün çok iyi olduğunu ve rekoru kırmakta zorlanmayacağını söyledi.
(ARV-YA-CC-Y)

06.02.2013 17:41:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT