1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çıldır Diş Sağlığı İçin Aktaş'ın Açılmasını Bekliyor Ahmet Rıfat Vural Ardahan

Çıldır Diş Sağlığı İçin Aktaş'ın Açılmasını Bekliyor Ahmet Rıfat Vural Ardahan

Çıldır Diş Sağlığı İçin Aktaşın Açılmasını Bekliyor  Ahmet Rıfat Vural  Ardahan
A+A-

Ardahan Çıldır İlçesinde diş hekimi olmadığından mağdur olan halk çareyi açılması planlanan Aktaş sınır kapısında görüyor. Yaklaşık iki yıldır dişhekimi bulunmayan ilçede halk il merkesine gitmek z

Ardahan Çıldır İlçesinde diş hekimi olmadığından mağdur olan halk çareyi açılması planlanan Aktaş sınır kapısında görüyor.
Yaklaşık iki yıldır dişhekimi bulunmayan ilçede halk il merkesine gitmek zorunda kalıyor. Özellikle Kurtkalede bölgesindeki vatandaşların il merkesine gitmek için yaklaşık olarak 100 kilometre yol gitmesi gerekiyor. Kurtkale bölgesindek yaşayan vatandaşlar "Aktaş sınır kapısının açılmasıyla beraber bizde posoflu hemşerilerimiz gibi diş tedavimiz için 100 kilometre uzaklıkta olan Ardahan yerine 25 kilometre uzaklıktaki Gürcistana gitmesi planlıyoruz. Köyümüzde sağlık evi bulunmasına rağmen bir hemşiremiz dahi yok gelende bir aya kalmaz adamını bulup kendini başka yerlere aldırtıyor. Biz memleketimizi terk etmek istemiyoruz fakat devletimizinde bunları görüp bizlere hizmet elini uzatmasını bekliyoruz. Hasta olduğumuzda doktorlara iğne yerine tabletle tedavi yöntemlerini kullanmalarını istiyoruz. Bir iğne için her gün 50 kilometre yol gitmemiz gerekiyor .10 bin nüfuslu ilçede bir diş hekiminin olmaması vediş sağlığı için Aktaş'ın açılmasını beklememiz ne kadar acıdır" dediler.
(ARV-AT-Y)

06.01.2013 15:46:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT