1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "çıldır Altın At I. Kış Şöleni" Ardahan'da Yapılacak

"çıldır Altın At I. Kış Şöleni" Ardahan'da Yapılacak

çıldır Altın At I. Kış Şöleni Ardahanda Yapılacak
A+A-

"Işığa Karışın" sloganıyla 2008 yılındaki kuruluşunun ardından bir dünya üniversitesi olma yolunda, belirlemiş olduğu hedeflere emin adımlarla ilerleyerek ulusal ve uluslararası alanlarda önemli çalış

"Işığa Karışın" sloganıyla 2008 yılındaki kuruluşunun ardından bir dünya üniversitesi olma yolunda, belirlemiş olduğu hedeflere emin adımlarla ilerleyerek ulusal ve uluslararası alanlarda önemli çalışmalara imza atan Ardahan Üniversitesi, sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyor.
"Çıldır Altın At I. Kış Şöleni" Ardahan Üniversitesi, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Ardahan Valiliği, Ardahan Belediyesi, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi ve Âşık Şenlik Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek.
Etkinlik, 9 Şubat Cumartesi Günü saat 09.30'da Çıldır Gölü Ardahan Üniversitesi Sosyal Tesisleri Mevkii'nde yapılacak. Etkinliğe Türkiye Geleneksel Spor Dalları Yönetim Kurulu Üyeleri, Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanı, Ardahan Üniversitesi Rektörü, Çıldır Kaymakamı, Çıldır Belediye Başkanı ve Âşık Şenlik Belediye Başkanı'nın yanı sıra çok sayıda sporsever katılacak.
Çıldır Gölü üzerinde yapılacak olan etkinlik çerçevesinde; Karda Güreş Gösterisi, Halk Oyunları Gösterisi, Atlı Cirit Müsabakası, Atlı Okçuluk Müsabakası, Atlı Kızak Müsabakası, Rahvan At Yarışları yapılacak. Müsabakalarda dereceye giren yarışmacılar çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.
(OY-AT-Y)

06.02.2013 15:00:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT