1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çığ sonucu köylere ulaşılamıyor

Çığ sonucu köylere ulaşılamıyor

Çığ sonucu köylere ulaşılamıyor
A+A-

Gürpınar ilçesine bağlı Çepenli köyü (Şamanıs) Kızgınkaya mezrasına 5 gün önce çığ düşmesi ardından yolların kapandığı ve köy ile iletişimin olmadığı belirtildi.

Van ve ilçelerinde aralıksız yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Gürpınar ilçesine bağlı Çepkenli köyü (Şamanıs) Kızgınkaya mezrasına 5 gün önce çığ düştü. Hayvanlara kışın verilmek üzere saklanan yem ve otların üzerine çığ düşmesi nedeniyle köylüler 5 gündür hayvanları beslemekte zorlanıyor.

Konu ile ilgili Van İl Genel Meclisi üyeleri, meclis binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Van İl Genel Meclis Üyesi Kemal Güler, elektriklerin olmaması ve köy yolunun kapalı olmasından kaynaklı köydeki yurttaşlarla iletişime geçemediklerini belirterek, "İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya’yı telefonla aradım, ama hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Van İlçe Özel İdare yetkililerinin ile Karayolları Şantiye Şefinin verdiği bilgi sonucu Ulaştırma Bakanı'nın da durumdan haberdar olduğunu öğrendim. Şuanda hiçbir işlem yapmıyorlar” dedi.

Köy yolunun açılmasının kaymakam ile ilçe özel idaresinin sorumluluğunda olduğunu söyleyen Güler, yetkilileri göreve çağırdı. DİHA

A+A-

HABERE YORUM KAT