1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çığ Felaketinde Ölen Dağcılar İçin Yarın Anma Yürüyüşü Yapılacak Trabzon

Çığ Felaketinde Ölen Dağcılar İçin Yarın Anma Yürüyüşü Yapılacak Trabzon

Çığ Felaketinde Ölen Dağcılar İçin Yarın Anma Yürüyüşü Yapılacak  Trabzon
A+A-

Gümüşhane'nin Torul İlçesi Zigana Dağı'nda 3 yıl önce meydana gelen çığ felaketinde yaşamını yitiren 10 dağcı için Trabzon'da anma yürüyüşü düzenlenecek. Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür

Gümüşhane'nin Torul İlçesi Zigana Dağı'nda 3 yıl önce meydana gelen çığ felaketinde yaşamını yitiren 10 dağcı için Trabzon'da anma yürüyüşü düzenlenecek.
Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 19 Mayıs Spor Salonu önünde Trabzon Tenis, Dağcılık, Kayak İhtisas Kulübü ile Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, Toklu Mahallesi'nde çığda ölen 10 kişi anısına yaptırılan anıta kadar yürüyüş gerçekleştirilecek. Etkinliğe, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanlığı üyeleri Trabzon'da ki Kulüp yöneticileri ile dağcılık sporun a gönül verenle ile çığ felaketinde ölenlerin yakınları ile spor camiası üyeleri katılacak. Anma programı saat 10.00 da başlayacak olan yürüyüş 10.30 da anıt önünde yapılacak olan programla sona erecek.
Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Zigana Dağı'nda, 25 Ocak 2009 tarihinde yürüyüşe çıkan TEDAK üyesi 17 kişi, çığ altında kalmış, olayda; Burçak Sevim, Davut Akdeniz, Erhan Terzi, Özlem Timurcuoğlu, Hüseyin Karaosmanoğlu, Gülhanım Piyale, Yasemin Aktaş, Hasan Ali İsoğlu, Dursun İnan olay yerinde, Hüsniye Sarıbıyık ise tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Olayda, sporculardan Rahmi Keleş, Yonca Yılmaz, Elmas Aykaç, Ural Ayar, Hasan Anahar, Hasan Çiftçi ve Emel Şimşek ise yaralı olarak kurtarılmıştı.
(BAŞ-ÖS-Y)

25.01.2013 10:47:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT