1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çığ Altında Kalan Dağcının Babası İzmir'e Geldi

Çığ Altında Kalan Dağcının Babası İzmir'e Geldi

Çığ Altında Kalan Dağcının Babası İzmire Geldi
A+A-

İzmir'in Ödemiş ilçesi Bozdağ Yaylası Dikdere mevkisinde meydana gelen çığ felaketinde kar altında kalan 35 yaşındaki Erdem Topul'un babası Erkoçak Topul, oğlunun 14 yaşından beri dağcılık yaptığını b

İzmir'in Ödemiş ilçesi Bozdağ Yaylası Dikdere mevkisinde meydana gelen çığ felaketinde kar altında kalan 35 yaşındaki Erdem Topul'un babası Erkoçak Topul, oğlunun 14 yaşından beri dağcılık yaptığını belirterek, "Oğlum dağları çok seviyordu, ben de seviyorum. İnşallah bulunur oğlum" dedi.
Bozdağ Yaylası Dikdere mevkisinde dün düşen çığın altında kalan 4 dağcıdan kayıp olan dağcı Erdem Topul'u (35) arama çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Sivil savunma, dağcılık kulüpleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kriz masası oluşturarak koordinatları belirleme çalışmaları yaparken, Erdem Topul'un yakınları da Bozdağ'a akın etti. Bozdağ'a gelen Topul'un babası Erkoçak Topul, oğlunun bir gün önce kendisiyle konuştuğunu belirterek, "Oğlum 14 yaşından beri dağcılık yapıyordu. Dağcılığı çok seviyordu. Bende çok seviyorum ama yanımda olmasını isterdim. Tırmanmadan bir gün önce benle görüştü. 'Bir şey yok, geziyoruz' dedi. Ekiplerin hepsi ilgileniyor. Bütün çalışmadan bana da haber veriyorlar" diye konuştu.
(BK-MO-CC-Y)

14.02.2013 13:24:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT