1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çiçekdağı'nda Müdürler Toplantısı Yapıldı

Çiçekdağı'nda Müdürler Toplantısı Yapıldı

Çiçekdağında Müdürler Toplantısı Yapıldı
A+A-

Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 2. Dönem Müdürler toplantısı yapıldı. Anadolu Lisesi'nde düzenlenen toplantıya Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslanve okul müdürleri katıldı. Bir

Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 2. Dönem Müdürler toplantısı yapıldı.
Anadolu Lisesi'nde düzenlenen toplantıya Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslanve okul müdürleri katıldı. Birinci dönemde en büyük sıkıntıyı taşımalı eğitimde yaşadıklarını belirten Arslan, "Taşımalı eğitim öğrencilerini taşıyan servis aracın elim bir kaza geçirmiş, bir öğrencimizin vefat etmişti. Diğer öğrencilerimizin yaralanması hepimizi derinden çok üzmüştür. Meydana gelen bu kaza morallerimizi bozmuştur" dedi.
Okulların kırtasiye temizlik maddeleri ile diğer ihtiyaçlarını karşılama konusunda okul idarelerine yardımcı olduklarını, ortaokullarımızda halk eğitim vasıtasıyla İMKB Atatürk Ortaokulu ile Köseli Ortaokulunda hafta sonu yetiştirme ve sınavlara hazırlama kursu açıldığını ifade eden Arslan, "Açılan bu kursa 214 öğrencinin devam etti ve bu kurslarımız çok verimli geçmiştir. Kaymakamımız Muhammed Beşir Nursaçan bey ile birlikte 4-5 okul ziyareti gerçekleştirdik. Gerçekleştirilen ziyaretlerde, öğretmenlerimizin ve okul idarecilerin projeksiyon eksiği olduğunu söylemeleri sebebiyle sivil toplum kuruluşlarınca okullarımıza 12 adet projeksiyon alındı. Kısacası eğitimin en üst seviyeye ulaşması için çalışmış bulunmaktayız" diye konuştu.
Toplantıda tüm okul müdürleri okullarını 1. Dönemdeki başarı durumlarını, 6287 sayılı 12 Yıllık Kademeli Eğitim Kanunu (4 4 4 eğitim sistemi) uygulamalarının olumlu ve olumsuz yönleri, okul sütü programı, okulların temizlik durumu, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin değerlendirilmesi, devamsız öğrencilerin durumu, taşıma merkezi okulların öğrenci ve öğrenci servisleriyle ilgili duyarlı olunması ve okul müdürlerinin yapmaları gereken görevleri, okul kantin ve yemekhanelerinde hijyen konusu konular ele alındı.
Gerçekleşen değerlendirme toplantısı sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantıya katılan okul müdürlerine yemek ikramında bulundu.
(ÖE-ZB-Y)

07.02.2013 17:49:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT