1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'ye Van'da Sadece 1 Kişi Başvuru Yaptı!

CHP'ye Van'da Sadece 1 Kişi Başvuru Yaptı!

CHP'ye Van'da Sadece 1 Kişi Başvuru Yaptı!
A+A-

Genel seçimler için aday adaylığı başvurularının sona erdiği CHP'den 10 şehirden hiç başvuru olmadığı belirtiliyor. CHP'nin 4 şehirden de sadece birer aday adayı çıkardığı öğrenildi.


CHP'de milletvekilliği aday adaylığı için resmi başvuru sayısı 2 binin üzerinde oldu. Ancak CHP'li 15 vekil, yeniden adaylık için başvurmadı. Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey'in adaylık başvurusu yapmaması dikkati çekti.

BAŞVURU YAPMAYAN MİLLETVEKİLLERİ
Sabah'ta yer alan habere göre Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Bursa milletvekilleri Aykan Erdemir, Kemal Ekinci ve Turhan Tayan, İzmir milletvekilleri Oğuz Oyan ve Alaattin Yüksel, İstanbul milletvekilleri Oktay Ekşi, Sabahat Akkiraz ve Binnaz Toprak, Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Aydın Milletvekili Osman Aydın, Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Antalya Milletvekili Osman Kaptan ve Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan yeniden aday adaylığı başvurusu yapmadı.

10 ŞEHİRDE HİÇ ADAY YOK
Aksaray, Batman, Bingöl, Bitlis, Gümüşhane, Hakkâri, Kilis, Muş, Siirt ve Şırnak'ta aday adayı başvurusu alınmadı. Erzurum, Rize, Van ve Mardin'de sadece bir aday adayı başvururken Diyarbakır'da ise sekiz aday adayı başvuru yaptı.

ESKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AK PARTİ'DEN ADAY OLDU
Bu arada CHP eski genel başkan yardımcısı Mesut Değer, AK Parti'den milletvekilliği için aday adayı başvurusu yapacağını açıkladı. Değer, CHP'nin Diyarbakır'da 2002'de çıkardığı iki milletvekilinden biriydi.

EnSonHaber

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum