1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'li Vekile Tepki

Chp'li Vekile Tepki

Chpli Vekile Tepki
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Birgül Ayman Güler'in sözlerine bir tepki İzmirli sivil toplum örgütlerinden geldi. Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur de Girişimi, DSİP İzmir il örgütü, Mazlum-Der İ

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Birgül Ayman Güler'in sözlerine bir tepki İzmirli sivil toplum örgütlerinden geldi. Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur de Girişimi, DSİP İzmir il örgütü, Mazlum-Der İzmir şubesi, ÖSP İzmir il örgütü, Aksiyoner hukukçular derneği, Felsefi muhalefet, Yeni anayasa için barış girişimi, Antikapitalis öğrenciler birliği düzenledikleri ortak basın açıklamasında, Birgül Ayman Güler'i eleştirdi.

CHP'Lİ FIRAT'A İZMİR'DEN SELAM
Sivil toplum örgütleri, CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat'ın onurlu bir duruş sergilediğini belirtirken, "Bu nefret söylemi içeren düşüncelere tepki göstererek CHP'den istifa ettiği öğrenilen Salih Fırat'ın onurlu duruşundan ötürü kendisini selamlıyoruz" dediler.
Sivil toplum örgütleri üyeleri, Milletvekili Birgül Ayman Güler'e tavsiyede bulunurken şu ifadeleri kullandı: "Selefi Canan Arıtman'ın yolundan ilerlediği anlaşılan Birgül Ayman Güler'e son bir tavsiyemiz şudur, ırkçılık şöhret getirmez. Saadet ise hiç getirmez. Söz veriyoruz buna izin vermeyeceğiz."
(FS-HO-Y)

25.01.2013 16:41:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT