1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'li Tanrıkulu'ndan BDP'li Sarihan'a Ziyaret

CHP'li Tanrıkulu'ndan BDP'li Sarihan'a Ziyaret

CHPli Tanrıkulundan BDPli Sarihana Ziyaret
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AK Parti içerisinde çatlak olduğunu öne sürerek, “Başbakan bu dokunulmazlık konusunda hep söylüyor ama cesaret edemez” dedi.


Çeşitli temaslarda bulunmak için Van’da bulunan Sezgin Tanrıkulu, Barış ve Demokrasi Partili (BDP) Başkale Belediye Başkanı Hecer Sarihan’ı ziyaret etti. Başkan Sarihan tarafından belediyenin kapısında karşılanan Tanrıkulu, AK Parti içerisinde çatlak olduğunu öne sürerek, “Başbakan, işte bu dokunulmazlık konusunda hep söylüyor ama cesaret edemez, yani hiç kimse cesaret edemez” ifadelerini kullandı.


Şırnak’ın Uludere ilçesinde 34 vatandaşın ölümüne de değinen Tanrıkulu, “Yani katledeceksiniz, ölüm emrini vereceksiniz, sonra da bu işi parayla ya da başka bir şeyle özür dilemeden çözmeye çalışacaksınız. Özür onurlu bir davranış olurdu Başbakan için. Hala parayla bu halkı sindirebileceğini, avutabileceğini düşünüyor” iddiasında bulundu.


Türkiye’nin barıştan başka şansı olmadığını da ifade eden Tanrıkulu, beraberindeki partililerle Hakkari’ye gitmek üzere Başkale’den ayrıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT