1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'li Öz'den Serbest Kıyafet Uygulamasına Eleştiri

Chp'li Öz'den Serbest Kıyafet Uygulamasına Eleştiri

Chpli Özden Serbest Kıyafet Uygulamasına Eleştiri
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, okullardaki "serbest kıyafet" uygulamasında öğrencilerin, okul yönetimlerinin, velilerin ve giyim sektörünün yaşadığı farklı sorunları yeri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, okullardaki "serbest kıyafet" uygulamasında öğrencilerin, okul yönetimlerinin, velilerin ve giyim sektörünün yaşadığı farklı sorunları yerinde incelemeyi, sorunları sahiplerinden dinlemeyi sürdürüyor.
Milletvekili Öz, eğitimin bir bütün olduğunu, sadece okulla sınırlanamayacağını, öğrencisinden öğretmenine, velisinden okul yönetimine, güvenliğinden bu sektörden ekmek yiyen insanlarına kadar her kesimin eğitim dünyasındaki taleplerinin dikkate alınarak planlı düzenlemelere gidilmesi gerektiğini belirtti.
Sakine Öz, "serbest kıyafet uygulaması"ndaki 'yaptım, oldu' anlayışının, sorunları çözmek şöyle dursun, yeni sorunlara davetiye çıkarttığını ifade ederek, karşılaşılan sorunları Başbakan'a bir soru demeti halinde iletti. "Sosyal devlet" ilkesinin gereği olarak, ailelere her yarı yılda bir "nakdi yardım dağıtılması" önerisinde bulundu.
(ES-YHY-Y)

22.01.2013 18:36:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT