1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'li Öz'den İthal Saman Tepkisi

Chp'li Öz'den İthal Saman Tepkisi

Chpli Özden İthal Saman Tepkisi
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Sakine Öz, Saruhanlı'ya bağlı Hacırahmanlı ve İshakçelebi beldelerini ziyaret ederek, çiftçi ve üreticilerin sorunlarını dinledi. Milletvekili Sakine Öz,

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Sakine Öz, Saruhanlı'ya bağlı Hacırahmanlı ve İshakçelebi beldelerini ziyaret ederek, çiftçi ve üreticilerin sorunlarını dinledi.
Milletvekili Sakine Öz, Türkiye'nin yurtdışından saman ithal etmesinin çok vahim bir durum olduğunu savundu. CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Muharrem Ekici ile birlikte beldelerdeki kahvehaneleri dolaşan Öz, tarım politikalarını eleştirdi. Milletvekili Öz, ziyaret ve incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin tarımda söz sahibi bir ülke konumunda iken dışarından saman ithal eder hale gelmesinin acı verici bir durum olduğunu belirtti. Türk halkının büyük çoğunluğunun tarımla geçim sağladığını ancak buna rağmen Türkiye'de belirlenmiş bir tarım politikası olmadığını dile getiren Öz şunları söyledi: "Çiftçi ürününü kaç paraya satacağını bilmeden mahsul ekiyor. Fiyat ne olursa bahtına hesabı, çiftçilik bir şans oyununa dönmüş. İktidarın bu konuda bir politika belirlemesi gerekiyor. Bu şartlar altında tarımda bir denge unsuru oluşmuyor. Böyle olunca da dışarıdan saman ithal eder hale geliyoruz".
(SY-ÖK-Y)

03.02.2013 13:19:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT