1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp'li Onur: "tutuklu Gazetecilere 'terörist' Damgası Yapıştırıldı" Derya Yetim Ankara

Chp'li Onur: "tutuklu Gazetecilere 'terörist' Damgası Yapıştırıldı" Derya Yetim Ankara

Chpli Onur: tutuklu Gazetecilere terörist Damgası Yapıştırıldı  Derya Yetim    Ankara
A+A-

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, tutuklu gazetecilere 'terörist' damgası yapıştırıldığını söyledi. Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Onur, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Adal

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, tutuklu gazetecilere 'terörist' damgası yapıştırıldığını söyledi.
Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Onur, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in cevaplandırması istemiyle Tekirdağ Cezaevi'ne bazı gazetelerin alınmamasına ilişkin soru önergesi verdiklerini anımsatan Onur, bu önergeye verilen cevapta, 'örgütsel haberleşme niteliği taşıyan, örgütsel dayanışmayı artırıcı' gibi ifadelerin yer aldığını söyledi. Hükümet üyelerinin sürekli 'andıçlandık' diye 'ağladığını' ifade eden Onur, AK Parti'nin 30 Eylül'deki kurultayına Cumhuriyet, Birgün, Evrensel, Yeniçağ, Aydınlık ve Sözcü gazetelerinin alınmadığını ve gerekçe olarak "Biz düğünümüze istediğimizi çağırırız" denildiğini kaydetti. Onur, "Oysa AKP Kurultayı da diğer parti kurultayları gibi kamuoyuna mal olmuş bir organizasyondur. Kurultay ne Sayın Emine Erdoğan'ın altın günü, ne Sayın Sümeyye Erdoğan'ın kına gecesi, ne de Ömer Tayyip'in sünnet düğünüdür" dedi.
Tutuklu gazetecilere 'terörist' damgası yapıştırıldığını belirten Orun, bunun Başbakan ile diğer bakanlar tarafından defalarca çeşitli ortamlarda dile getirildiğini söyledi. Orun, gazetecilerin özlük ve yıpranma hakları konularında yasa teklifi verdiklerini belirterek, "Ortada top çeviriyorlar. Burada bir samimiyetsizlik olduğunu görüyoruz" diye konuştu.
(MÜG-CC-Y)

10.01.2013 13:43:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT