1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'li Köprülü'den Soru Önergesi

Chp'li Köprülü'den Soru Önergesi

Chpli Köprülüden Soru Önergesi
A+A-

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Köprülü önergesinde, Malkara'da meydana gelen orman y

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
Köprülü önergesinde, Malkara'da meydana gelen orman yangınına katılmadıkları gerekçesiyle aralarında görme engellilerin de bulunduğu köylülere kesildiği iddia edilen cezaları sordu. Köprülü önergesinde, "Ülkedeki ve bölgedeki orman yangınları ile ilgili gerekli tedbirleri almak, müdahaleyi yapmak sizin görevinizken, görme engelli vatandaşa, yangın esnasında vatani görevini yapmakta olan askere ve bununla beraber 40'a yakın vatandaşımıza ceza kesildiği doğru mudur? Bunun gerekçesi nedir? Ceza ile ilgili işlem yapılırken, gerekli inceleme kim tarafından yapılmış ve neye göre belirlenmiştir? Haksızlığa uğradığını düşünen ve bunu belgelendiren Bağpınarı köyündeki vatandaşlarımızın bu cezalarının iptal edilmesi için herhangi bir işlem yapacak mısınız? Orman yangınlarına müdahale etmek öncelikli olarak vatandaşlarımızın vergileri ile kurulan ve bu vergilerle faaliyet yürüten Bakanlığınızın görev alanında iken aralarında görme engelliler ile askerlik görevini yapanlarda dahil tüm köy halkına ceza keserek kendi yetersizliğinizi vatandaşın üzerine yıkmayı doğru bir politika olarak değerlendiriyor musunuz?" sorularına yer verdi.
(SŞ-ÖZ-Y)

05.01.2013 17:15:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT