1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'li Kartal: Dertlerinizle Dertlenmek Boynumun Borcudur!

CHP'li Kartal: Dertlerinizle Dertlenmek Boynumun Borcudur!

CHP'li Kartal: Dertlerinizle Dertlenmek Boynumun Borcudur!
A+A-

Esnaf ziyaretleri kapsamında eski Marangozlar sanayi sitesi esnafını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Van Milletvekili Adayı Nadir Kartal sanayi esnafının sorunları hakkında bilgi edinip sorunların çözümü noktasında söz verdi.

Esnaf ziyaretleri kapsamında eski Marangozlar sanayi sitesi esnafını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Van Milletvekili Adayı Nadir Kartal sanayi esnafının sorunları hakkında bilgi edinip sorunların çözümü noktasında söz verdi. Yetki aldığımız anda 'dertlerinizle dertlenmek boynumuzun borcudur' dedi.

Sorunların bu kadar derinlemesine olduğunu gerçekten bilmiyordum... 

Eski marangozlar sanayi esnafının sorunlarını dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Van Milletvekili Adayı Nadir Kartal "Sanayi esnafının bu kadar derinlemesine ve içinden çıkılamaz bir halde olduğunu gerçekten bilmiyordum." dedi.

Süslü ve sorunsuz gösterilen tabloların arkasında 'kanayan birçok yara var' diyen Kartal: "Hükümet sürekli süslü ve sorunsuz tablolarla halkı kandırmış ve aldatmıştır. Oysa işin özü hiç de öyle değildir. Bugün Van'ımızda faaliyet yürüten eski marangozlar sanayi sitesi esnafının içler acısı durumu Van'ın gerçek tablosunu ziyadesiyle gözler önüne sermektedir. Esnaf kan ağlıyor ve neredeyse gün sonunda siftah bile edemiyor. Hal böyle iken gösterilen şaşaalı tabloların aslında fayda etmediği de apaçık ortadadır." ifadelerinde bulundu.

Sorunların tümünü biliyoruz çözümü noktasında kararlıyız...

Kentteki bir çok soruna vakıf olduklarını belirten CHP'li Kartal: "Bugün hangi esnafın ağzını açarsanız bin ah işitirsiniz peki bu esnafın suçu mu? Elbette hayır. O esnafı önce kredilerle kendisine bağlayan sonra da onları çaresiz ve yalnız bırakan hükümetin, idarecilerin sorunudur. Halkın umutsuz ve sabırsız olduğunu görmek gerçekten üzmüştür bizi. Bugün biz tüm bu sorunların çözümü noktasında halkımızla birlikte olduğumuzu bunların çözümü noktasında kararlı olduğumuzu ve onların dertleriyle dertleneceğimizin sözünü verdik." dedi.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT