1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'li Kadınlar Akçay'da Toplndı

Chp'li Kadınlar Akçay'da Toplndı

Chpli Kadınlar Akçayda Toplndı
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Akçay Belde Kadın Kolları tarafından düzenlenen 'Kadın Kolları Genişletilmiş Toplantısı', yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Edr

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Akçay Belde Kadın Kolları tarafından düzenlenen 'Kadın Kolları Genişletilmiş Toplantısı', yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Edremit, Havran, Akçay, Zeytinli, Güre ve Altınoluk kadın kolları başkanları ortak açıklamaları ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın mecliste CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya karşı olan davranışını protesto ettiler. Düzenlenen genişletilmiş kadın kolları toplantısı, Belediye Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Toplantıya, ev sahibi CHP Akçay Belde Kadın Kolları Başkanı Semra Esen'in yanı sıra, CHP Edremit İlçe Başkan Yardımcısı Sebahat Diker, CHP Edremit İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Temiz, CHP Havran İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem Çelik, CHP Zeytinli Belde Başkanı Leyla Gayret, CHP Güre Belde Başkanı Mülkinaz Şahin, CHP Altınoluk Belde Başkanı Emel Uğurluoğlu ve yüzlerce kadın katıldı. Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu'da toplantıya katılarak kadınlara bir konuşma yaptı. Başkan İnceoğlu, konuşmasında kadınların siyasetteki önemine dikkat çekti, "Kadınlarımız siyasette karar alma mekanizmalarında yer almalıdır. Kadınlarımızın yeri CHP olmalıdır. Çünkü CHP'nin kadınlarımıza karşı çok farklı ve çağdaş bir bakış açısı vardır. Ulu önder Atatürk'ün kurduğu ve ilkelerini ortaya koyduğu bir partidir Cumhuriyet Halk Partisi. Bölgemizde kadınlarımız CHP'de örgütlü bir şekilde çalışıyorlar. Keşke ülkemiz genelinde durum böyle olsa. Seçimlerde başarımızın arkasında kadınlarımız var. Kadın örgütlerimiz nerede etkili bir şekilde çalışıyorsa orada seçimleri kazanıyoruz. Ancak 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde yine kadınlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Edremit'te Büyükşehir yasası ile dördü CHP'li olmak üzere 5 belde belediyesi kapatılıyor. Bu kapanan 4 belde belediyesinin acısını Edremit Belediyesi'ne altı oklu CHP bayrağını dikerek çıkarmalıyız" dedi. Başkan İnceoğlu, son seçim sonuçları değerlendirildiğinde Edremit'te CHP'nin şanslı göründüğünü de belirterek, "Ancak, birisini başkan yapmak, birilerini meclise taşımak için değil, CHP'yi iktidar yapmak için çalışmalıyız. Bireysel düşünmeden Cumhuriyet Halk Partisi'nde odaklanarak çalışmalıyız. Yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet kadınları, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi" dedi. Daha sonra CHP'nin Edremit, Havran, Akçay, Zeytinli, Güre ve Altınoluk kadın kolları başkanları yaptıkları ortak açıklama ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın mecliste CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya karşı olan davranışını protesto ettiler. CHP Kadın Kolları Başkanları ortak açıklamalarında, "Her gün kadınların öldürüldüğü, tacizin, tecavüzün, ensestin arttığı, çocuk gelinlerin çoğaldığı AKP iktidarında, kadın milletvekillerimizin hak arama ve fikrini belirtme mücadelesi meclis çatısı altında başka bir şiddet biçimine dönüşüyor. Yüce meclisin cinsiyeti var mıdır? Siz ne milletvekilimizin evli, çocuklu bir kadın olmasından. CHP Kadın Kolları olarak milletvekilimiz Aylin Nazlıaka ile gurur duyuyoruz. Milletvekilimizin yanındayız" dedi.
(SŞ)

25.12.2012 18:19:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT