1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp'li Kadın Vekillerden, Arınç'a Dava Açan Nazlıaka'ya Destek

Chp'li Kadın Vekillerden, Arınç'a Dava Açan Nazlıaka'ya Destek

Chpli Kadın Vekillerden, Arınça Dava Açan Nazlıakaya Destek
A+A-

CHP'li kadın milletvekilleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la tartışan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın hukuk mücadelesine destek vereceklerini açıkladı. CHP Meclis Grup Başkanlığı'nd

CHP'li kadın milletvekilleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la tartışan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın hukuk mücadelesine destek vereceklerini açıkladı.
CHP Meclis Grup Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, TBMM çatısı altında gerçekleşen bütçe görüşmeleri sırasında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, 'Nazlıaka'nın bakışlarından mahcubiyet duyduğu ve rahatız olduğu' yönündeki ifadesinin yalnızca Nazlıaka'ya değil Meclis çatısı altındaki tüm kadın milletvekillerine karşı yapılmış bir saygısızlık ve psikolojik taciz olduğu belirtildi. Açıklamada, 12 Haziran 2011 itibarıyla TBMM çatısı altında 4 yıl süreyle siyaset yapmak üzere yola çıkan kadın ve erkek milletvekillerinin, kimi günler bir yasanın çıkması için neredeyse 20 saate varan bir mesaiyi birlikte sürdürdükleri ifade edilen açıklamada, "İktidarıyla, muhalefetiyle, kadınıyla, erkeğiyle bir yasama süreci içerisinde yan yana omuz omuza çalışan milletvekillerini hedef alan bu söz, yalnızca CHP'de değil, toplumun tüm kesimlerinde büyük bir tepki ile karşılanmıştır. CHP olarak milletvekilimize ve onun şahsında bütün kadın milletvekillerine yapıldığını düşündüğümüz bu psikolojik şiddeti tekrar kınar; bu şiddeti uygulayan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç'a karşı milletvekilimiz Aylin Nazlıaka'nın hukuk mücadelesinin sonuna kadar yanında olduğumuzu bildiririz" denildi.
(MÜG-ÖZ-Y)

19.12.2012 16:29:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT