1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp'li Güler'in Sözleri

Chp'li Güler'in Sözleri

Chpli Gülerin Sözleri
A+A-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in "Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz" yönündeki sözlerine ilişkin, "Irkçı yaklaşımın somut bi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in "Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz" yönündeki sözlerine ilişkin, "Irkçı yaklaşımın somut bir örneği olarak görüyorum" dedi.
Bozdağ, Meclis'te gazetecilerin, TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'li Güler'in, ana dilde savunmaya imkan tanıyan tasarının görüşmeleri sırasındaki sözlerinin hatırlatması üzerine, "Sayın Başbakanımızın Salı günü bir açıklaması oldu ırkçılığın ne olduğuna ilişkin. Irkçı yaklaşımın somut bir örneği olarak görüyorum" karşılığını verdi.
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Meclis Genel Kurulu'nda dün yaptığı konuşmada, "Kürt milliyetçiliğini bana 'ilericilik' ve 'bağımsızcılık' diye yutturamazsınız. Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz" sözlerini kullanmıştı.
(ÖZ-Y)

24.01.2013 15:16:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT